SuperCycling.cz

Dán Mortensen ovládl Czech Tour, nejlepším Čechem Hirt

20. 7. 2014, 17:58

Až v šestém ročníku mezinárodního etapového závodu Czech Cycling Tour se z celkového prvenství radoval zahraniční cyklista. Na nejvyšší stupeň vystoupil Dán Martin Mortensen z celku Cult Energy Vital Water. Ze žlutého trikotu vysvlékl v závěrečné etapě nizozemského cyklistu Ike Groena. 

Tři nejlepší závodníci Czech Cycling Tour 2014: druhý Francouz Nicolas Baldo, dánský vítěz Martin Mortensen a třetí Slovák Maroš Kováč (zleva).

Tři nejlepší závodníci Czech Cycling Tour 2014: druhý Francouz Nicolas Baldo, dánský vítěz Martin Mortensen a třetí Slovák Maroš Kováč (zleva).

Z domácích jezdců se tentokrát nikdo neprosadil na stupně v celkovém pořadí, nejlepší skončil vítěz královské sobotní etapy Jan Hirt z celku Etixx na osmém místě.

I když dnes na peloton nečekaly náročné kopce v Jeseníkách, přersto to v úmorném vedru a zvlněném terénu nebylo snadné. Po startu v Olomouci vyrazili cyklisté do Šternberka, kde je čekaly dvě vrchařské prémie a potom devět okruhů v okolí obce Dolany, kde byl i cíl.

Cyklisté nizozemské stáje De Rijke ve snaze bránit žlutý trikot nasadili ostré tempo a přes polovinu závodu byli neustále na čele. Občas se podařilo malé skupince závodníků ujet a získat náskok, ale pokaždé jen několik desítek vteřin a pak je peloton rychle pohltil.

hirt nej cech 4

Jan Hirt byl nejlepším Čechem v závodě.

Nadějněji vypadal jen únik sedmičky závodníků kolem 90. kilometru, kdy vepředu měla dvojnásobné zastoupení stáj Bauknecht Author (Hunal a Bucháček) a dokonce trojnásobné polský tým BDC Marcpol. Hodně skupinu tahal hlavně Bucháček, ale při jeho malé krizi zrychlili Poláci, Bucháček odpadl a za několik kilometrů skončil únik celé skupiny.

Jezdci De Rijke ale propadli z taktiky. V úvodu závodu sice trhali ostrým tempem peloton, ale tři kola před koncem si nechali odjet skupinu 26 jezdců a sami zůstali s Groenem ve druhé skupině. Vepředu však byli jeho největší soupeři, kteří nezaváhali.

Dobře spolupracovali a do cíle dojeli s náskokem přes tři minuty, což znamenalo velké změny ve výsledkové listině. Ve spurtu byl nejrychlejší Maurits Lammertink z další nizozemské stáje Jo Piels, ale slavil především Mortensen, který věděl, že Czech Cycling Tour vyhrál.

vitez etapy 4 TDC

Maurits Lammertink slaví vítězství ve 4. etapě.

Z českých cyklistů byli v první skupině Hirt, Martin Hunal a z reprezentačního celku mladý Michal Schlegel, který jediný z cyklistů s trikolórou na dresech předváděl v celém závodu dobrý výkon a odměnou mu je celkové umístění na 19. příčce. Zklamali cyklokrosaři, z nichž ani jeden závod nedokončil, neuspěli ani jezdci SKC Tufo Prostějov.

Výsledky 4. etapy ZDE

Konečné pořadí ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.