SuperCycling.cz

Czech Tour vyhrál Impey, Kukrle skončil třetí

19. 8. 2019, 07:07

Vítězem 11. ročníku závodu první kategorie UCI Czech Tour se stal největší favorit Jihoafričan Daryl Impey z týmu Mitcheton-Scott. Druhý skončil jeho stájový kolega Australan Lucas Hamilton a třetíMichael Kukrle z Elkov-Author.

cctimpa-kuky

Závěrečnou čtvrtou nejtěžší etapu závodu z Mohelnice do Štenberku po 178 kilometrech vyhrál ve spurtu kvarteta první skupiny Hamilton před Impeyem a třetí dojel Kukrle.

ct19iuu

Na trati čekalo na jezdce osm vrchařských prémií, z nich pět vyhrál Spaněl José Diaz Gallego z týmu Voralberg, a to mu nakonec vyneslo prvenství ve vrchařské soutěži. Španěl spolu s Františkem Sisrem z Elkovu-Author, Polákem Pawlem Cieslikem, Japoncem Manabu Išibašim a Slovincem Zigou Grošeljem ujeli z pelotonu asi tři kilometry před prvním stoupáním na Dlouhé stráně a na čele vydrželi až do vjezdu do cílového města.

Tam na jezdce čekaly tři desetikilometrové okruhy s náročným stoupáním po kostkách a v zatáčkách na Ecce Homo. Hned v prvním okruhu se do sólového úniku pustil Němec Andreas Schillinger z Bora-Hansgrohe ve snaze sebrat prvenství soupeřům z Mitchelton-Scott. Získal k dobru až 40 vteřin, ještě do závěrečného kola vjížděl s náskokem 27 vteřin, ale na vrcholu stoupání jeho naděje skončily.

kukrleutokkkkk

Soupeře se snažil zaskočit nástupem hned v začátku stoupání do posledního okruhu i loňský vítěz této etapy Kukrle. Nástup borce, který na zdejších silnicích hodně trénuje, rozhodl. Z pelotonu se s ním do závěrečného kopce vydali Impey, Hamilton a Grosschartner. Ve snaze urvat etapový vavřín, znovu nastoupil asi pět stovek metrů před páskou, ale v dlouhém spurtu se přes něj dostali Hamilton i Impey.

„Letos jsem na tom byl lépe jak před rokem, proto jsem to zkusil. Soupeři ale byli silní, tak jsem rád za třetí místo v etapě a především v celkovém pořadí. Myslím, že lépe jsem tu zajet ani nemohl. Navíc se mi zdálo, že cyklisté Mitchelton-Scott ani nemuseli jet zcela naplno, vypadalo to, jako že trénují. Pro mě je to rozhodně zatím největší cyklistický úspěch v kariéře,“ řekl Kukrle.

hamiltonvinr

Do elitní desítky se dostalo hned kvarteto závodníků Elkov-Author. Šestý byl klasifikován Jan Bárta, sedmý Jakub Otruba, který zároveň vyhrál soutěž mladých jezdců do 23 let a hned za ním byl Karel Hník.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.