SuperCycling.cz

Czech Tour startuje v Ostravě, jede i Impey

14. 8. 2019, 22:28

Nejprestižnější závod na českých a moravských silnicích Czech Tour odstartuje svůj již jedenáctý ročník ve čtvrtek v Ostravě. Na jeho startu bude dvacet sedmičlenných týmů, to znamená porci 140 cyklistů.

rylcoparyl

Mezi nimi jsou dvě stáje UCI WorldTour: Mitchelton-Scott s vítězem etapy na letošní Tour Darylem Impeyem a Bora-Hansgrohe, v jejímž dresu startuje třeba Juraj Sagan. V neposlední řadě bude určitě chtít promluvit do čelních pozic v celkovém pořadí i jednotlivých etapách domácí jednička Elkov Author s nabitou sestavou Bárta, Hník, Sisr, Kukrle, Zahálka, Otruba, Neuman.

Největším tahákem ale bude start Mitchelton-Scott, který vyslal do Česka podstatně silnější sestavu než třeba Bora. Kromě úřadujícího mistra JAR v silničním závodě i časovce Impeyho startují další účastníci letošní Tour de France Hepburn, Juul-Jensen, Durbridge a Haig.

Impey vyhrál na Tour 9. etapu. „Čas od Tour byl dostatečný, pár týdnů na odpočinek stačilo. Náš tým je zde favoritem a já jako jeho lídr mám ty nejvyšší ambice, chci zvítězit,“ řekl Impey.

Bojovat se bud o pět trikotů: žlutý - nejlepší jezdec celkového pořadí (Moravskoslezský a Olomoucký kraj), zelený - bodovací soutěž (Satum), puntíkatý - nejlepší vrchař (Emco), bílý - nejlepší mladý závodník do 23 let (Best of British Cars) a červený - nejlepší český závodník (Prim).

Významnou novinkou je i start závodu v Ostravě. „Letos v Trojhalí v Ostravě začínáme a projedeme celou Ostravou. Hodně mě těší, že jsme dokázali spojit oboje moravské hory Jeseníky a Beskydy,“ uvedl ředitel závodu Jaroslav Vašíček a upozornil i na to, že horská prémie na Bumbálce bude na slovenské straně, metr před českou hranicí.

Přehled etap a startovní listinu najdete na oficiálním webu závodu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.