SuperCycling.cz

Český pohár startuje už v sobotu v Bíteši

2. 4. 2015, 08:54

Osm závodů obsahuje letošní seriál Českého poháru silničářů, který se podle nového generálního partnera pojede jako Force Cup. Jeho úvodní díl je na programu už v sobotu 4. dubna, kdy je na programu tradiční klasika: tentokrát však z Velké Bíteše do Brna a zpět.

pohar-force

Bíteš se jede už po 38., ovšem poprvé v obráceném gardu, tudíž start i cíl uvidí Masarykovo náměstí ve Velké Bíteši. Závod měří celkem 166 km a na startu by se i přes nepříznivé počasí měla sejít kvalitní konkurence. Start závodu je ve 12 hod.

Kvůli špatnému počasí je však velmi pravděpodobné zkrácení závodu. „Můžeme vypustit druhý okruh, nebo spíše třetí závěrečný absolvovat jen dvakrát či jednou. To se ale rozhodne až během závodu,“ uvedl ředitel závodu Zdeněk Valenta.

Stejně jako před rokem pořadatelé očekávají rekordní účast. Vloni bylo na startu 186 borců. „Kromě českých jezdců přivítáme cyklisty ze Slovenska, Polska, Maďarska a Rakouska. Již nyní máme přihlášených již 227 jezdců,“ prozradil ředitel závodu.

Český pohár 2015

4. dubna: Velká Bíteš-Brno-Velká Bítěš

18. dubna: Kyjovské Slovácko

16. května: Hodonín - Kyjov (Visegrádská čtyřka, UCI 1.2)

6. června: VC Popelína

11. července: Tour Bohemia

1. srpna: Chudoslavice

22. srpna: Blatná

19. září: Rokycany

Český pohár mužů 2015 má osm dílů a do celkového pořadí se započítávají všechny. Délka jednorázových silničních závodů je stanovená od 160 km do 200 km. Stejně jako v minulém roce se podařilo získat výjimku pro možnost startu kontinentálních týmů ze sousedních zemí na národních závodech, takže díky účasti polských, německých, slovenských či rakouských stájí ještě výrazně stoupne konkurence.

Součástí Českého poháru je i jeden ze závodů Visegrádské čtyřky na českém území (16. května), startovat na něm budou tři nejlepší české týmy dle konečného pořadí soutěže družstev ČP 2014 a dalších pět týmů dle redukovaného pořadí ČP 2015 po závodě v Kyjově. Zbylé dva týmy navrhne silniční komise.

Pohár pro nejlepší tým obhajuje Favorit Brno, obhájce celkového prvenství mezi jednotlivci Milan Kadlec už na startu nebude, protože ukončil aktivní kariéru a v Dukle Praha se stal trenérem.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.