SuperCycling.cz

Černý vyhrál etapu a je novým lídrem

9. 9. 2018, 10:27

Elkov Author si ani předposlední den nenechal ujít na závodě Okolo jižních Čech pódium a pro jistotu si vzal hned dvě první místa, dres vedoucího jezdce a nejlepšího sprintera.

pepasjlojz

Hned od startu v Třeboni zkoušeli závodníci královéhradecké stáje připravit pozice pro Michaela Kukrleho, tak, aby mohl získat úvodní dvě sprinterské prémie. Tento záměr však nevyšel podle plánu a následně se podařilo odskočit dvanácti jezdcům bez účasti Elkov Author.

V tu chvíli se složili závodníci hradecké stáje a začali sjíždět náskok. Hlavně čtveřice Konwa, Kukrle, Zahálka a Bárta. „Kluci jeli fantasticky, za posledních 25 km zvládli stáhnout náskok dvou a půl minut a nikdo v celém pelotonu nebyl schopný převzít naše tempo. Nebyl jsem si jistý, jak na tom dnes budu ve spurtu, a tak jsme šli do závěru společně s Pepou Černým,” popsal Alois Kaňkovský, který nakonec skončil druhý.

Závěr etapy se odehrál na technickém dojezdu v Protivíně. „Kluci nás skvěle dovezli na poslední kilometr a potom jsem se to snažil rozjet Lojzovi, ale na posledních 200 metrech na mě křikl, ať jedu, a tak už jsem udržel svou první pozici až do cíle,“ řekl Josef Černý, který se díky bonifikaci se oblékl do žlutého dresu pro vedoucího závodníka.

„Věděl jsem, že kdo bude na posledních 200 metrech dnes na čele, tak ten vyhraje. Navíc jsem rád, že vyhrál právě Pepa, který mi jindy rozjíždí spoustu závodů a mohl jsem mu to takhle vrátit,” podotkl Kaňkovský, který dál drží dres pro nejlepšího sprintera.

V neděli závod vyvrcholí poslední etapou z Českých Velenic do Jindřichova Hradce na 150 km.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.