SuperCycling.cz

Černý si pohlídal vedení a vyhrál Czech Tour!

13. 8. 2017, 17:24

Vítězem devátého ročníku etapového závodu první kategorie UCI Czech Cycling Tour se stal čtyřiadvacetiletý jezdec stáje Elkov Author Josef Černý. Spolu s ním vystoupili na stupně vítězů další český cyklista Jan Bárta (Bora-Hansgrohe), třetí skončil Slovinec Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice). 

pepazdepa

Do elitní desítky se dostali i další čeští závodníci: Jan Hirt (5.), Michal Schlegel (oba CCC Sprandi Polkowice - 9.) a Jiří Polnický z Elkov Author (7.), což pro českou cyklistiku znamená velice dobrý bodový zisk do světového žebříčku. Schlegel navíc vyhrál soutěž závodníků do 23 let.

lehlll

Michal Schlegel vyhrál soutěž do 23 let.

Před závěrečnou etapou z Olomouce do Dolan a devíti okruhy kolem cílového města byly rozestupy na čele pořadí minimální. To dávalo ještě šance za změny v pořadí. Favorité a jejich týmy si však postavení pohlídali, takže se prakticky nic nezměnilo.

 Krátce po startu sice odjelo devět cyklistů, ale nikdo z nich nebyl ve výsledkové listině vysoko. Přesto si peloton odstup hlídal a skupině nedovolil získat větší než dvouminutový náskok. Dlouho táhli peloton jezdci Elkov Author, především Vojtěch Hačecký, pak je vystřídali závodníci italských stájí Wilier Triestina - Selle Italia a Bardiani CSF.

vojtapojta

Čtyři okruhy před cílem měli uprchlíci k dobru již jen 35 vteřin, ale dotáhli se na ně dva jezdci a při dalším průjezdu cílem byl odstup zase 1:20. V ten moment ale zrychlili hlavně závodníci CCC Sprandi Polkowice a BORA-Hansgrohe, kteří toužili po dalším etapovém vavřínu. Při nájezdu do posledního okruhu byl náskok již jen 26 vteřin a i ten se rychle rozplynul, takže bylo jasné, že ke slovu přijdou sprinteři.

Bennett opět králem spurtu

A to byla parketa pro Ira Sama Bennetta z Bory, který vybojoval svůj druhý etapový vavřín na letošní CCT před Filippo Fortinem (Felbermayr Simplon Wels) a Jannikem Steimlem (Tirol Cyclig Team).

tensamjesaam

Z Čechů dojel pátý Jiří Polnický (Elkov Author), ale mnohem více se radoval na sedmé příčce Černý, který tak pro svoji stáj po pěti letech vybojoval celkové vítězství.

„Je to skvělé, jsem nadšen. Zatím je to moje největší vítězství v kariéře,“ řekl stříbrný jezdec z českého šampionátu. „Dnes to bylo rychlé a těžké, ale zvládl jsem to já i celý tým, bez kterého bych vyhrát nedokázal. Perfektně jsme si to pohlídali, já navíc dvěma bonifikačními vteřinami ze sprinterské prémie pojistil vedení před Tratnikem a Bárta pak nebyl schopen spurtovat,“ pokračoval Černý.

tinejCCT17

Doufá, že by mu tento další úspěch mohl pomoci k nominaci na mistrovství světa do Norska. „Je to zatím ještě daleko, nevím, kdo bude chtít jet, ale myslím, si že bych mohl být nominován,“ dodal.

V táboře stáje Elkov Author vládla celkově spojenost. „Kluci předvedli dnes, ale i v předešlých etapách, výborný výkon a byli za něj odměněni. Vítězství je cenné, k tomu vyhraná etapa Černým a hodně cenný triumf v úvodní týmové časovce,“ zhodnotil trenér týmu Otakar Fiala.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.