SuperCycling.cz

Časovka na Czech Cycling Tour pro tým Metec

17. 7. 2014, 21:11

Úvodní týmovou časovku šestého ročníku Czech Cycling Tour vyhrála sedmička jezdců nizozemské stáje Metec-TKH. Trasu dlouhou 21,7 kilometru z Moravské Třebové do Křenova a zpět zvládli v čase 25:14 a o dvacet vteřin porazili ruské naděje ze stáje Itera Katuša.

Cyklisté vítězného nizozemského týmu na trati časovky.

Cyklisté vítězného nizozemského týmu na trati časovky.

Třetí skončil další nizozemský tým De Rijke. Z pětice českých celků si vedli nejlépe jezdci týmu Bauknecht Author, jejichž čas stačil na páté místo. Na startu závodu se představilo 22 celků a celkem 146 cyklistů, na něž čekají čtyři etapy.

Trať tentokrát nebyla tak těžká a již časy na obrátce naznačily, kdo bude útočit na vítězství. Právě v polovině trati byli nejrychlejší závodníci Metec-TKH a v nasazeném tempu vydrželi až do cíle. Mohli slavit prvenství a tím pádem i zisk žlutého trikotu pro svého prvního jezdce na pásce, takže v roli lídra v páteční etapě z Olomouce do Mohelnice pojede Brian van Goethem.

repre s turkem 1

Sestava české reprezentace vedená Petrem Hamplem.

V polovině trati byli na čtvrtém místě cyklisté Baknechtu Author, ale ve druhé polovině trati si o příčku pohoršili. „V průběhu odpadl Zechmeister, ale jinak až na drobné chyby jeli kluci dobře. Tahounem byl zkušený Bucháček, který odvedl velký kus práce, naopak vedle Zechmeistera byl slabším článkem Hunal, ale to je pochopitelné, protože až do letoška vlastně týmovou časovku nejezdil,“ řekl k výkonu svého celku trenér Otakar Fiala.

bauknecht 1 etapa CCT

Tým Bauknecht Author.

Jezdci nizozemské stáje Metec-TKH posbírali prakticky většinu trikotů, kromě žlutého mají ještě ten pro nejlepšího mladého jezdce, nejlepšího vrchaře a dres lídra bodovací soutěže. Dres pro nejlepšího Čecha v závodě obleče zítra David Dvorský z Bauknechtu Author, trikot pro nejaktivnějšího závodníka ponese jeho oddílový kolega Tomáš Bucháček.

Z dalších českých týmů skončil Etixx třináctý, reprezentace U23 osmnáctá, cyklokrosová reprezentace dvacátá a Tufo Prostějov na 22. místě.

Kompletní výsledky 1. etapy najdete ZDEPrůběžné pořadí ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.