SuperCycling.cz

Bárta má pátý titul z časovky, Vakoč bral stříbro

23. 6. 2017, 20:38

Po roční pauze se Jan Bárta vrátil na nejvyšší stupínek pro krále mistrovské časovky. Závodník stáje Bora-Hansgrohe vybojoval na 40km trati se startem a cílem v Žiaru nad Hronom po bezchybném výkonu už pátý titul.

rticziar

Druhý skončil se ztrátou 1:02 min. Petr Vakoč (Quick-Step Floors), třetí byl s mankem 2 minut Josef Černý (Elkov Author).

Bárta od začátku potvrzoval roli velkého favorita. Vedl od prvního mezičasu a svůj náskok nadále navyšoval. Navázal tak na svá vítězství z let 2012 až 2015.

„Snažil jsem se první čtvrtinu jet tak, abych se úplně neuvařil, protože to bylo do kopce a proti větru. Po obrátce jsem se snažil jet rychle hlavně po rovině. Petra Vakoče jsem dojel před druhou obrátkou a předjel jsem ho, pak mě předjel zpátky tři kilometry před cílem v kopci, ale nakonec jsem ho předstihl ještě v cílové rovině proti větru,“ řekl Bárta webu Českého svazu cyklistiky.

oijomni

Pro Vakoče je i druhá příčka úspěchem, protože lépe na domácím šampionátu v časovce ještě neskončil. Byl však už třikrát bronzový.

Pietrula získal zlato, Ťoupalík druhý

Titul v kategorii U23 získal Nicolas Pietrula z Dukly Praha, jenž si lépe rozvrhl síly a porazil o 22 vteřin úspěšného cyklokrosaře Adama Ťoupalíka, který měl dlouho nejlepší časy, ale v závěru došlo. Bronz si vyjel Michal Kohout, týmový kolega Pietruly, takže Dukla brala hned dvě medaile.

„V první části jsem jel s rezervou, nechtěl jsem se úplně vyčerpat a spíš využít tahu z dráhy na tu druhou část. Na prvním mezičase jsem ztrácel na Ťoupalíka 28 vteřin. Po obrátce v nájezdu na druhou část jsem to začal stahovat a na poslední jsem už byl ve vedení asi o pět vteřin. Jsem moc spokojený,“ řekl pro svazový web Pietrula.

Víkendový program šampionátu nabídne závody s hromadným startem: v sobotu pojedou o titul ženy, juniorky a junioři, v neděli pak ve společném závodě muži a kategorie U23.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.